UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH

My również się rozwijamy, cyklicznie kształcimy kadrę, nawiązujemy współpracę z ekspertami z dziedziny rozwoju dziecka i edukacji spersonalizowanej, dydaktyki, neuropsychobiologii, jak również antropologii człowieka. Chcemy jak najlepiej wspierać naszych podopiecznych i ich rodziców w wychowaniu i edukacji. Dlatego dwa razy w roku organizujemy dni szkoleniowe dla nauczycieli i tutorów.

STAWIAMY NA PRACĘ ZESPOŁOWĄ, WZAJEMNĄ WYMIANĘ DOŚWIADCZEŃ, KREATYWNĄ, RADOSNĄ I PEŁNĄ ZAUFANIA ATMOSFERĘ PRACY. BUDUJEMY I TWORZYMY ZGRANY ZESPÓŁ, KTÓRY DĄŻY DO WYZNACZONYCH CELÓW

Małgorzata Sadownik

dyrektor przedszkola

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej zarówno w przedszkolu jak i szkole podstawowej. Pasjonatka edukacji spersonalizowanej i tutoringu rodzinnego.  Zaangażowana we współtworzenie Katolickiego Przedszkola Wojtuś zarówno pod względem projektowym jak i programowym od początku jego istnienia. Ukończyła studia magisterskie w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz zarządzania przedsiębiorstwem i zarządzania oświatą na Uniwersytecie Szczecińskim oraz liczne kursy z zakresu pedagogiki i rozwoju małego dziecka. Dba o harmonijny rozwój przedszkolaków, stwarzając warunki by dzieci czuły się bezpiecznie i czerpały radość z odkrywania świata zabawy i budowania relacji z rówieśnikami. Otwarta na innych, urodzona organizatorka. Liderka Akademii Familijnej w Szczecinie. Prywatnie szczęśliwa żona Sławomira. Razem z mężem wychowują czworo dzieci.

Magdalena Strzelczyk

grupA Wiewiórki

Miłośniczka i znawczyni literatury dziecięcej. Swoje zawodowe życie na kilka lat związała z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie. Otwarta na osobisty rozwój, podążając za pasją jaką jest zgłębianie tajników rozwoju małego dziecka podjęła studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jest absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W swojej pracy wykorzystuje zamiłowanie do książek i zaraża nim najmłodszych. Kreatywna, otwarta, kieruje się miłością i dobrem drugiej osoby. W wolnym czasie lubi grać w gry planszowe ze swoją rodziną. Pasjonuje się wspinaczką i wędrówkami górskimi. Prywatnie spełniona i szczęśliwa żona i mama trojga dzieci.

Karolina Bembenek

grupA Sowy – mądre głowy

Edukacja i wszystko co z nią związane, to jej największa pasja. Szczególne zainteresowanie poświęciła edukacji domowej oraz roli rodziny w socjalizacji dzieci. Doświadczenie w pracy zdobywała jako au pair w Stanach Zjednoczonych, mentor w programie Starszy Brat Starsza Siostra, wychowawca w specjalistyczno-opiekuńczej placówce wsparcia dziennego oraz w trakcie praktyk w szczecińskich szkołach i przedszkolach. Fascynuje ją edukacja spersonalizowana w edukacji. Jest absolwentką Wydziału Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie uzyskała wykształcenie w zakresie edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej oraz terapii pedagogicznej. W wolnym czasie prowadzi warsztaty kolażu dla młodych kobiet. Współorganizowała również w Szczecinie kurs Akademii Familijnej Personal Project. Hobbystycznie zajmuje się haftem płaskim.

Marta Koniarska

nauczycielka muzyki

Łączy pasję i pracę w jednym. Nauczycielka muzyki i plastyki z 20-letnim stażem pracy z dziećmi zarówno w przedszkolu jak i w szkole. Stara się otwierać przed najmłodszymi różnobarwny świat dźwięków, kształtów i kolorów, który można doświadczyć jedynie przez samodzielne muzykowanie i improwizację. Cieszą ją małe-wielkie, osobiste sukcesy każdego dziecka, któremu towarzyszy w drodze poznawania muzycznego świata. Pochodzi z muzykalnej rodziny – sama chętnie sięga do różnych instrumentów np. pianino i gitarę.  Jej zajęcia są zawsze na wysokim poziomie i wzbudzają entuzjazm u dzieci. Stale dąży do samorozwoju. Ukończyła kierunkowe studia muzyczne z przygotowaniem pedagogicznym a także terapię pedagogiczną.  Praca z dziećmi to dla niej niebywała okazja do rozwijania umiejętności pedagogicznych oraz korzystania z własnych doświadczeń jako mamy trojga dzieci.

Aleksandra Balcerek

NAUCZYCIELKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie uzyskała wykształcenie z zakresu Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, gdzie zdobyła kwalifikacje do nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Praca jako nauczyciel języka angielskiego łączy jej dwie pasje: nauczanie dzieci oraz nieustanny rozwój kompetencji językowych. Doświadczenie zdobywała podczas pracy w szczecińskich przedszkolach, w Domu Dziecka w Tanowie, w przedszkolu w Anglii, a także pracując jako opiekunka dziecka ze specjalnymi potrzebami w Stanach Zjednoczonych. Podczas prowadzenia zajęć korzysta z różnorodnych metod nauczania, tak aby maksymalnie zaangażować dzieci do działania i zachęcać je do czynnego posługiwania się językiem. Priorytetem jest zapewnienie przyjaznej atmosfery, tak aby dzieci czuły się komfortowo. Uśmiech i poczucie humoru to klucz do efektywnej nauki. Metody z których chętnie korzysta to TPR Total Physical Respone – metoda reagowania ciałem oraz Booktelling czyli praca z literaturą obcojęzyczną wykorzystująca w pełni potencjał książek, zapraszając dzieci do wspólnego czytania. Prywatnie, szczęśliwa żona i mama trójki dzieci. Miłośniczka lasu i długich spacerów z rodziną. Interesuje się psychologią społeczną oraz kulturą hiszpańską.

Ksiądz Michał Mikołajczak

prefekt i nauczyciel religii

Kapłan – przyjaciel wielu rodzin, młodzieży i dzieci. Społecznik, wyczulony na krzywdę i potrzeby drugiego człowieka. Na co dzień stara się żyć Ewangelią i naśladować swojego Mistrza Jezusa Chrystusa pochylając się nad potrzebującymi. W jego życiu ważną rolę odegrał ksiądz Wojtek Manelski, który obdarowany Bożymi talentami umiał zjednać i zaangażować do pracy nad sobą wielu młodych ludzi. Po tragicznej śmierci ks. Manelskiego, ksiądz Michał wraz z innymi kontynuuje dzieło wdzięczności i tworzy Fundację Księdza Wojtka, w której zostaje prezesem i wyznacza główny cel Fundacji – troska i inwestowanie w wychowanie i edukację dzieci i młodzieży. Jest kapłanem Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, święcenia przyjął w 2012 roku. Magister teologii. Prefekt Szkół Katolickich od 2019 roku. Wice-dyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. W wolnym czasie lubi gotować i jest w tym znakomity. Zaangażowany w pomysł i powstanie „Wojtusia” na 1000%. Rodziny i dzieci to inwestycja w przyszłość tego świata. Z tego czerpie motywację do działania.

Aleksandra Grzybacz

sekretarz przedszkola

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji pracy od strony administracyjnej. Absolwentka studiów z zakresu zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Szczecińskim.  Osoba wyznająca tradycje rodzinne, dla których mąż i dzieci stanowią największe szczęście. Spełniona zawodowo, rozwijająca swoje umiejętności z każdym wykonanym zadaniem oraz rozwiązanym problemem. Pozytywnie nastawiona do życia oraz wszystkich dookoła. Zawsze chętna do pomocy i otwarta na ludzi. Wolny czas lubi spędzać w gronie najbliższych rozgrywając turnieje gier planszowych. Lubi dobrą muzykę i wartościową literaturę..

Justyna Grubich

gospodyni

Absolwentka Wydziału Biologii, kierunku Ochrona Środowiska, Uniwersytetu Szczecińskiego. Zawsze marzyła o pracy z dziećmi. W naszym przedszkolu pełni rolę gospodyni dbając o czystą przestrzeń oraz szczególnie ważny czas w przedszkolu, jakim jest podawanie i towarzyszenie dzieciom podczas wspólnych posiłków. Ma niezwykle dobre, wrażliwe serce otwarte na dzieci i ich potrzeby. W życiu codziennym zawsze kieruje się przykazaniem miłości do bliźniego. W wolnym czasie lubi czytać książki psychologiczne i spacerować po Parku Kasprowicza.

Teresa Kwiatek

Gospodyni

Ukończyła szkołę krawiecką i 25 lat przepracowała w zawodzie, szyjąc piękne stroje. Po latach spełniła swoje marzenie i podjęła pracę w przedszkolu, co pozwoliło jej zdobyć duże doświadczenie w zakresie opieki nad przedszkolakami. Sympatyczna, energiczna i zorganizowana. Zawsze gotowa do działania. Wspaniale dba o nas wszystkich i o komfort naszego przedszkolnego życia. Prywatnie kochająca żona, mama i babcia. Bardzo lubi przyrodę i ruch. Amatorka długich spacerów po lesie ze swoją pupilką, suczką Cortiną.